රජයේ අඩුපාඩු ඕනෑම අවස්ථාවක විවේචනය කරන්න : රාජ්‍ය මාධ්‍යත් ශිලාචාරව කඩේ ගියාට කමක් නෑ – ජනමාධ්‍ය ඇමති කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල | Ceylon Britannia

ජනමාධ්‍ය අමාත්‍යවරයා ලෙස පත් වූ කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල මහතා අද (13) සිය ධූරයේ වැඩ ආරම්භ කළේය. මෙම අවස්ථාවට ජනමාධ්‍ය ආයතන ප්‍රධානීන්, කලාකරුවන්, මාධ්‍යවේදීන් ඇතුළු පිරිසක් එක්ව සිටියහ. සිය ධුරයේ වැඩ අරඹමින් අමාත්‍යවරයා පැවසුවේ රට තුළ ස්වාධීන හා අපක්ෂපාතී මාධ්‍ය සම්ප්‍රදායක් ගොඩනගන බවයි.

රජයේ අඩුපාඩු ඕනෑම අවස්ථාවක විවේචනය කිරීමට ඉඩ ඇති බවද ඔහු පැවසීය. කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල මහතා මිට පෙර ද ජනමාධ්‍ය අමාත්‍ය ධුරයේ කටයුතු කර තිබේ. තිස්වසරක යුද්ධය පැවැති අවස්ථාවේ දී පැවති රජයේ මාධ්‍ය ප්‍රකාශකවරයා ලෙස ද සුවිශේෂි කාර්යභාරයක් කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල මහතා ඉටු කළේය.

තවද පසුගියදා පුද්ගලික මාධ්‍ය වැඩසටහනකට සහබාගීවෙමින් කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල මහතා පවසා සිටියේ රජය වෙනුවෙන් පෙනීසිටීම රාජ්‍ය මාධ්‍යයේ කර්තව්‍ය බවත්රාජ්‍ය මාධ්‍යත් ශිලාචාරව කඩේ ගියාට කමක් නෑ යනුවෙන්ද ඔහුගෙන් විමසු ප්‍රශ්නයකට පිළිතුරු ලබා දුන්නේය.

සම්පුර්ණ වැඩසටහන පහතින්

#PresSL #lka #CeylonBritannia

 9,300 total views,  4 views today

Loading...